OPAKOWANIA

   

Dostajemy szereg uwag i zapytań o opakowania. Wraz ze wzrastającą świadomością ekologiczną pojawia się wiele pytań czy ekologiczne produkty mogą lub powinny być sprzedawane w plastikowych opakowaniach.

W przypadku naszej firmy podeszliśmy do tego problemu bardzo poważnie, mając na względzie jako priorytetowy, aspekt ekologiczny. Przyjęliśmy w naszej firmie wieloletni plan Zielone Opakowania. Zacznijmy jednak od początku. Po pierwsze, nasze produkty są skoncentrowane tzn. że zawierają mniej wody niż standardowe produkty, a to znaczy że nie potrzebują tak dużo plastiku w opakowaniu aby dostarczyć klientowi produkt. Najlepszym przykładem jest 1,5 litrowy Płyn do Prania, który wystarczy na 60 cykli standardowego prania. Nasz Płyn jest w tym zakresie jednym z nielicznych w skali globalnej z takim stopniem koncentracji a co za tym idzie, korzystny z punktu widzenia ochrony środowiska ( nie wspominając o “kieszeni” naszych klientów.)

Po drugie mniej wody to mniejsze zużycie tego ważnego zasobu potrzebnego do życia na ziemi, nie tylko dla nas ludzi.

Po trzecie mniej wody to lżejsze produkty, a to oznacza mniejsze nakłady na transport produktów, mniejsze zużycie paliwa i mniejszą emisję spalin. Wprowadzenie w tym przypadku opakowań szklanych, a więc ciężkich miałoby odwrotny skutek i powodowałoby większą emisję toksycznych spalin. Dlatego świadomie wybraliśmy opakowania plastikowe, zwłaszcza wobec planowanych działań naszej firmy w kierunku recyklingu plastiku.

Te działania to, po pierwsze wprowadzenia opakowań uzupełniających, które potrzebują o 70 % mniej plastiku,

aktualizacja 01.08.2019 : wprowadziliśmy ECOPAKI, niezwykłe i nowatorskie opakowanie  3L: 

https://swonco.pl/produkt/ecopaka-do-zmywarek-3-l/

Po drugie opakowań masowych, jak kanistry 5 litrowe i wreszcie po trzecie korzystanie z butelek wyprodukowanych z plastiku pochodzącego z recyklingu.

aktualizacja 01.11.2019 : z dniem dzisiejszym wszystkie nasze produkty pakujemy w butelki, z plastiku powtórnie przetworzonego, dot. opakowań 750 ml  

Te ostatnie kroki wymagają jednak skali działania i skali sprzedaży, z uwagi na wymagania producentów co do minimalnych ilości zakupu ww. opakowań. Mamy nadzieję, ze z Waszą pomocą osiągniemy ten cel już wkrótce😊

Ostatnim etapem będzie wykorzystanie plastiku wyprodukowanego w całości w procesach biotechnologicznych a nie z ropy naftowej. Śledzimy badania firm pracujących nad tymi procesami i wierzcie nam jest już całkiem blisko, trzymamy kciuki.

Wspieramy aktywny recykling plastiku. Nie tylko segregacja, ale i powtórne wykorzystanie np. zużytych butelek. Po pierwsze możemy napełnić ponownie butelki zakupionych u nas produktów, trzeba je tylko do nas odesłać. Po drugie w  naszym sklepie i u naszych partnerów możecie kupić ekologiczne torby na zakupy, wykonane właśnie ze zużytych butelek z PET, czyli dokładnie z takiego surowca jak nasze butelki. 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Dzień dobry, na jaki adres można odesłać puste opakowania w celu uzupełnienia i jaki jest wtedy koszt produktu?

  2. Chętnie mogę odesłać opakowania po zużytych środkach, ale czy będzie się z tym wiązać jakiś rabat? Przecież koszty przesyłki ponoszę ja, i to podwójne: dostarczenia zakupionych produktów oraz ewentualnego odesłania pustych opakowań 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu
×

Koszyk