Zaznacz stronę

Kosmetyki bez SLS, bez sztucznych składników.

7 czerwca, 2022

Dlaczego 100% składników pochodzenia naturalnego jest tak ważne?

 

Czy warto kupować produkty ze składników w 100% pochodzenia naturalnego ?

 

Oczywiście, że tak! Na tak jest mnóstwo powodów, tutaj skoncentrujemy się na 3 głównych.

Najważniejszym czynnikiem wyboru jest i powinno być nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

 

Wiele kosmetyków, rzekomo naturalnych, bądź nazywanych naturalnymi, często zawiera wysoki procent składników na bazie ropy naftowej np. takie substancje jak ftalany, glikole etylenowe i propylenowe, PEGi, cetrimonimum chloride, behentrimonium chloride  oksybenzon, parabeny, beznoesan sodu, cocoamidopropyl betainę, itd.

 

Surowce ropopochodne są niewskazane dla naszych organizmów, bardzo często mogą być alergenne, rakotwórcze lub wchodzić w reakcję z innymi składnikami, czego efektem mogą być rakotwórcze związki.

Wielki przemysł wykorzystuje różnego rodzaju certyfikaty, żeby przekonać konsumentów, że chociaż dana substancja zawiera sztuczne składniki, to jest w porządku dla organizmu człowieka. Dla przykładu modne ostatnio określenie: vegan czy wegański. I chociaż nie zawiera substancji odzwierzęcych, to nie ma nic ma wspólnego z naturą, gdyż zawiera składniki petrochemiczne.

Wielki przemysł nie informuje o corocznie aktualizowanej, długiej liście zabronionych i wycofywanych substancji, które jeszcze wczoraj były masowo stosowane. Stąd różnego rodzaju choroby, alergie oraz osłabiona odporność organizmu.

Nie ma sensu opisywać każdej z nich. Skoncentrujemy się tylko na tych pozornie najmniejszych. Jeżeli chodzi o udział procentowy w końcowym produkcie, szamponie, odżywce itp. takim szeroko stosowanym składnikiem wielu kosmetyków jest benzoesan sodu, który na przykład wchodząc w reakcje z witaminą C, tworzy rakotwórcze związki. Ciekawy artykuł na ten temat publikował portal Onet: https://zywienie.medonet.pl/produkty-spozywcze/dodatki-do-zywnosci/benzoesan-sodu-zastosowanie-wlasciwosci-i-wplyw-na-zdrowie/8f4z0lr?fbclid=IwAR0lGwTu-H4rgU1H-2IQ0U0oum870Z3dUNVBNmx37GY65yp5KIaHaBEagYc

Benzoesan sodu jest konserwantem, który z uwagi na stosunkowo niską cenę, stosowany w ułamku procenta w końcowej recepturze  i teoretycznie łagodnym profilu, jest surowcem powszechnie stosowanym w kosmetyce. Podobna sytuacja ma się z Sorbinianem Potasu: https://zywienie.abczdrowie.pl/wysypka-lub-bole-brzucha-winny-moze-byc-sorbinian-potasu?utm_medium=push&utm_source=pushpushgo&utm_campaign=Abc-push&utm_content=6276c73d28c2b803bebcecc1&fbclid=IwAR0lGwTu-H4rgU1H-2IQ0U0oum870Z3dUNVBNmx37GY65yp5KIaHaBEagYc

 

Obok sztucznych konserwantów, inną grupą niebezpiecznych substancji są sztuczne zapachy, które mogą zawierać rakotwórcze ftalany czy formaldehydy. Co tak naprawdę znajdziemy w ich składzie, nigdy nie dowiemy się, gdyż na etykietach produktów, substancje te występują pod nazwą: parfum.

Sztuczne zapachy i konserwanty, występują w produktach w niewielkich ilościach, stąd producenci mogą i tak chętnie wykorzystują ten fakt, pisząc na etykietach 98% lub nawet 99% składników pochodzenia naturalnego.

Wielki przemysł podpiera swoją nikczemną i szkodliwą politykę trucia klientów, nie tylko eco czy nature brzmiącymi certyfikatami, ale też wypowiedziami różnych pseudo naukowców, mówiących:

te znikome ilości nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie, bądź -te ilości sztucznych składników nie kumulują się w naszych organizmach i są z nich wypłukiwane.

Certyfikaty, naukowcy, a przed wszystkim cena to argumenty wielkiego przemysłu, aby przekonać konsumentów do kupowania ich szkodliwych produktów.

Naturalne środki konserwujące oraz naturalnie pozyskane zapachy to najdroższe surowce w kosmetyce, w produkcie mogą stanowić kilkadziesiąt procent ceny, to jest kilkanaście, nawet kilkadziesiąt złotych kosztu produkcji. Naturalny olejek eteryczny w produkcie to kilka procent wobec ułamka procenta sztucznej kompozycji, podobny stosunek ilości i ceny odnosi się do konserwantów.

 

Czy cena 49,90 zł za szampon w 100% pochodzenia naturalnego jest wysoka?

 

Każdy konsument staje przed takim dylematem mając w jednej ręce produkt za kilka lub kilkanaście złotych, a w drugiej za 49,90 zł.

Odpowiedź jaką daję Swonco, jest oczywista.

 

Wybierz nasz produkt, w 100% pochodzenia naturalnego, który jest bezpieczny i nie oddziałuje negatywnie na Twoje zdrowie, wobec produktów za kilka lub kilkanaście złotych, nawet tych posiadających 98% składników naturalnych.

Wielki przemysł mami nas, że ich produkty zawierają roślinne substancje aktywne, korzystne dla cery czy włosów. Często robi to w pokrętny sposób, informując na etykietach produktów, o zwartości 100% aktywnych substancji pochodzenia roślinnego.  

Ile zatem procent jest tych aktywnych substancji?

Pół, jeden procent, a co z pozostałymi 99 % procentami?

Jeśli nawet są naturalne, to często podane w koktajlu petrochemicznych trucizn.

 

Dzisiaj jedna, położona maseczka poprawi wygląd naszej cery czy włosów.  

Ale pytamy, jakie dewastacje spowoduje ta jedna maseczka, na dłuższym dystansie naszego życia?

Tak, dzisiaj nie boli i nie widać problemu.

Czy za cenę kilku złotych, warto jednak narażać swoje zdrowie?

Dla wielu osób są to tzw. „oczywiste oczywistości”, dla innych, to może być nowość.

 

Stosując produkty Swonco szybko przekonasz się, że warto sięgać po nasze produkty, bo Ci się to po prostu opłaci. Stosując szampon Swonco już po pierwszym użyciu ustanie swędzenie, odczujesz więcej włosów na głowie, a po pewnym czasie zobaczysz baby hair , poprawę kondycji włosów, a także mniej siwych włosów.

 

 

Korzyści stosowania tylko 100% składników pochodzenia naturalnego.

 

Właściwości tych złożonych mieszanek, takich jak ekstrakty i olejki roślinne, w naturalny sposób chronią, odżywiają i nawilżają skórę. Ponadto fakt, że w kosmetykach naturalnych i organicznych można znaleźć zrównoważone, organiczne i biodegradowalne składniki, pomaga również uspokoić konsumentów o autentyczności, pochodzeniu i jakości tych produktów. Kosmetyki naturalne i organiczne nie tylko zapewniają naturalną ochronę i pielęgnację naszej skóry, ale także pomagają nam w utrzymaniu dobrego samopoczucia. Ich naturalne zapachy i delikatne tekstury sprawiają, że ​​czujemy się bliżej natury i rozbudzają nasze zmysły. Rzeczywiście, w aromaterapii stosuje się wiele naturalnych olejków eterycznych z roślin, które używamy w Swonco, takich jak lawenda, róża czy mięta, ponieważ pomagają one aktywować, odprężać i koić nasze ciało. Kosmetyki naturalne to nie tylko kosmetyki, ale coś więcej, to odtworzenie natury w idealnej harmonii z naszym ciałem i naszym światem.

 

Bardziej zrównoważone i przyjazne dla środowiska podejście.

Wiele składników ropopochodnych, często stosowanych w kosmetykach konwencjonalnych, wymaga ekstensywnego wydobycia, tak jak ropa naftowa, aluminium czy ołów, które zagrażają glebom i stanowią zagrożenie dla siedlisk dzikiej fauny i flory. W przeciwieństwie do substancji petrochemicznych, naturalne i organiczne pochodzą głównie z uprawy roślin i kwiatów, których ekstrakty wykorzystywane są w preparatach kosmetycznych. Wykorzystanie różnorodnych surowców naturalnych i organicznych wymaga ochrony bioróżnorodności siedlisk dzikiej fauny i utrzymania zrównoważonej produkcji różnych gatunków roślin i kwiatów. Metody takie jak rolnictwo ekologiczne i rolnictwo biodynamiczne, które pozyskują składniki bezpośrednio z własnych ogrodów, gwarantują bardziej zrównoważone pozyskiwanie i przyczyniają się do zachowania bioróżnorodności. Główną wartością kosmetyków naturalnych i organicznych jest to, że muszą być w zgodzie z naturą, w tym z wpływem opakowań i użytych materiałów opakowaniowych. Oprócz ograniczania stosowania tworzyw sztucznych w opakowaniach i wykorzystywania materiałów pochodzących z recyklingu, Swonco proponuje opcje ponownego napełniania, które umożliwiają ponowne wykorzystanie opakowania produktu, aby zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na bardziej zrównoważone produkty zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym i zero waste. Szampony, odżywki i płyny micelarne kupisz u nas w butelkach szklanych.

 

Dużo więcej niż tylko kosmetyk: wymiar etyczny i społeczny kosmetyków naturalnych i ekologicznych.

 

Swonco to mała firma, której produkcja odbywa się na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Staramy się, aby nasza produkcja przyczyniała się do bardziej zrównoważonych i potencjalnie krótszych łańcuchów dostaw, a także do bardziej osobistego, autentycznego wizerunku naszej marki. Jeśli chodzi o pozyskiwanie składników, poszukujemy partnerów lokalnych. Dzięki współpracy w zakresie etycznego pozyskiwania, wspieramy rozwój społeczny i gospodarczy, zapewniając, że pozyskiwane zasoby naturalne z roślin i kwiatów, odbywają się w sposób etyczny i zrównoważony.

Autor: Krzysztof Lewicki, współwłaściciel, przez pond 40 lat związany z branżą chemiczną. Karierę rozpoczynał w Zakładach Chemicznych Rokita, wiodącym producencie środków i surowców dla przemysłu środków czystości. Zakładał i kierował firmami z branży środków czystości dla przemysłu spożywczego, instytucjonalnego itp

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Auto dozowanie w zmywarkach i pralkach:

Auto dozowanie w zmywarkach i pralkach:

Nowy Trend w Urządzeniach Gospodarstwa Domowego. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się fascynującemu trendowi w urządzeniach gospodarstwa domowego: auto-dozowaniu. Ta innowacyjna technologia, która pojawiła się początkowo w pralkach, teraz zdobywa popularność także w...

czytaj dalej
Odplamiacz – dziękuję Swonco

Odplamiacz – dziękuję Swonco

Ekologiczny odplamiacz, odplamiacz....jest bohaterem dzisiajszego wpisu. Słowo bohater w tym przypadku pasuje idealnie, ponieważ spisał się w akcji, jak prawdziwy bohater. To dosyć nietypowe zagajanie, na jak by sie wydawało dosyć techniczne produkty, będzie jeszcze...

czytaj dalej
Środki czystości, a ekologiczne środki czystości.

Środki czystości, a ekologiczne środki czystości.

Środki czystości a ekologiczne środki czystości   W dzisiejszych czasach, kiedy coraz większą wagę przykładamy do ochrony środowiska, istotne staje się również nasze podejście do codziennych czynności, takich jak utrzymanie czystości w naszych domach. Tradycyjne...

czytaj dalej
Wybielacz – biel tkanin bez petrochemicznych kompromisów.

Wybielacz – biel tkanin bez petrochemicznych kompromisów.

Ekologiczny wybielacz firmy Swonco - doskonałe rozwiązanie dla czystego i przyjaznego środowiska domu.   W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przykładamy do ekologicznego stylu życia i poszukiwania przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Firma Swonco, znana z...

czytaj dalej
Naturalny szampon przeciw wypadaniu włosów.

Naturalny szampon przeciw wypadaniu włosów.

Naturalny szampon przeciw wypadaniu włosów - Twoje rozwiązanie na zdrowe włosy   Piękne, pełne życia włosy są nie tylko znakiem atrakcyjności, ale także oznaką zdrowia i samopoczucia. Niestety, wiele osób zmaga się z problemem nadmiernego wypadania włosów, co...

czytaj dalej
Co zamiast tabletek do zmywarki?

Co zamiast tabletek do zmywarki?

Co zamiast tabletek do zmywarki? Odkryj naturalny żel! Wielu z nas korzysta z zmywarek do naczyń, aby zaoszczędzić czas i wysiłek w kuchni. Jednak często stajemy przed dylematem: co zamiast tradycyjnych tabletek do zmywarki można użyć, aby osiągnąć świetne rezultaty,...

czytaj dalej
Naturalne płyny do mycia podłóg.

Naturalne płyny do mycia podłóg.

Dlaczego naturalny płyn do podłóg jest lepszy?   Podłogi w naszych domach narażone są na codzienną eksploatację - chodzimy po nich, przewracamy przedmioty, a czasem nawet wylewamy płyny. Dlatego ważne jest, aby zadbać o nasze podłogi i utrzymać je w jak...

czytaj dalej
Twój koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Wróć do zakupów
0
Produkty Chat Konto
Kosmetyki Dzieci Dla domu
test